Pojemnik sensoryczny – zima

Zabawy

Opublikowano 2012 / 01 / 23 w kategorii Zabawy

Choć za oknem nic nie wskazuje, że jest zima, razem z Brunem postanowiliśmy trochę się w nią pobawić. Przygotowałam mu pojemnik sensoryczny.

Nasz pojemnik miał kilka elementów, które gwarantowały dobrą zabawę. Na dnie leżała mąka, w małym pojemniczku kostki lodu, w rogu balon napełniony wodą, sitko, ryż i biały miś polarny, choinkę, którą można powąchać i szklane kulki, które przyjemnie dźwięczały kiedy uderzyło się je o siebie.

Pojemnik sensoryczny pozwala na fantastyczną zabawą, która może ograniczyć się do niedużej przestrzeni pudełka. Przy użyciu sitka sprawdzaliśmy co uda nam się przesiać: mąkę, ryż, czy szklane kulki. Zabawa kostkami lodu była również udana, marzły nam palce, a uzyskana woda połączona z mąką tworzyła ciasto i lepiła nam się do palców. Obtoczyliśmy balon mąką i uderzaliśmy, a mąka unosiła się do góry, po czym opadała jak śnieg.

W tym tygodniu na pewno przygotujemy kolejny pojemnik. Wykorzystując elementy i materiały, które mamy w domu stworzyliśmy zabawę na dwie godziny. Polecamy!

  • Miniatura
  • Miniatura
  • Miniatura

Komentarze

Dodaj komentarz ›

Jeszcze nikt nie skomentował tego posta.

Dodaj Komentarz

Tylko tekst, bez linków i HTMLa. Kierując do kogoś odpowiedź rozpocznij ją od znaku @ i nazwiska np. @Anna Kowalska: