Alfabet dla dzieci, karty do zabaw literami

Nauka

Opublikowano 2013 / 12 / 08 w kategorii Nauka

Co to? Co tu jest napisane? Jaka to litera? Takie pytania pojawiają się u większości naszych dzieci. Trudno uciec od liter, które pojawiają się na wszędobylskich reklamach, w nazwach ulic i miejsc. Zresztą nie widzę powodu, aby od nich uciekać. Codziennie czytamy naszym dzieciom i chcemy w nich zaszczepić tę miłość. Jeżeli chcecie pobawić się literami może poniższe linki będą przydatne. Miłej zabawy!

Na stronie MrPrintables.com znajdziecie wiele materiałów do darmowego pobrania, które można wykorzystać do zabaw. Są tam zarówno karty matematycze, z figurami oraz karty tematyczne. Piękna grafika, gotowe do wydrukowania i zabawy.

Kolorowy alfabet, duże litery       Kolorowy alfabet, małe litery

Czarny alfabet, duże litery           Czarny alfabet, małe litery

 
Na stronie Confessionsofahomeschooler.com znalazłam alfabet, który przez pewien czas był ulubioną zabawą młodego. Każda litera składa się z różnych figur geometrycznych, które trzeba znaleźć i przyporządkować, aby utworzyły całość. Do zabawy można wykorzystać klocki jeżeli uda nam się znaleźć takie w odpowiednim kształcie lub wydrukować dodatkowo karty z figurami geometrycznymi, które idealnie pasują do tej zabawy.

Kolorowy geometryczny alfabet       Karty z kolorowymi figurami

 

Również na stronie Confessionsofahomeschooler.com znalazłam alfabet do-a-dot. Przeważnie do uzupełnienia go wykorzystuje się grube, okrągłe mazaki. Niestety ja nie mogłam takich znaleźć, ale wymyśliliśmy inny sposób. Bruno go wyklejał ciastoliną. Drugim pomysłem były okrągłe stemple, które wycięłam z korka.

Wykropkowany alfabet

 

Na stronie teacher-soup.com znalazłam tablice do darmowego pobrania, które wskazują prawidłowy kierunek przy pisaniu dużych i małych liter oraz ilość ruchów jakie powinno się wykonać przy ich pisaniu.

Jak piszemy? – kierunek i ilość ruchów

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz ›

Jeszcze nikt nie skomentował tego posta.

Dodaj Komentarz

Tylko tekst, bez linków i HTMLa. Kierując do kogoś odpowiedź rozpocznij ją od znaku @ i nazwiska np. @Anna Kowalska: